EUROLYGA 2023

Dominavę „Olympiakos“ krepšininkai sudaužė „Barcelona“ ekipą ir išplėšė penktąjį serijos mačą

Tris kėlinius dominavę dominavę Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkai išlygino Eurolygos ketvirtfinalio serijos rezultatą prieš Barselonos „Barcelona“ ir išplėšė lemiamas rungtynes Katalonijoje.

Shaquielle'as McKissicas<br> EPA-ELTA nuotr.
 Filipas Petruševas ir Tomašas Satoransky<br> EPA-ELTA nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

May 2, 2024, 7:15 PM, atnaujinta May 2, 2024, 10:13 PM

Graikijos grandai namuose 92:58 (21:23, 32:14, 19:10, 20:11) nepasigailėjo Katalonijos ekipos.

Ignas Brazdeikis šiam mačui registruotas nebuvo, o Rokas Jokubaitis per 12 minučių pelnė 2 taškus (1/5 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir mačą baigė su 1 naudingumo balu.

Serijoje iki trijų pergalių rezultatas tapo lygus 2:2, o lemiamas mačas įvyks gegužės 8-ąją Barselonoje.

Mačo pradžioje kiek geriau atrodė svečių komanda. Jano Vesely gero pasirodymo įkvėpta „Barcelona“ įpusėjus ketvirčiui pirmavo 7 taškų skirtumu (12:19). Antroje ketvirčio pusėje geriau atrodė „Olympiakos“, kuriuos į priekį vedė Moustapha Fallas. Prancūzų bokšto vedamas graikų klubas prieš kėlinio pabaigą sumažino katalonų pranašumą iki minimalaus (21:23).

Antrąjį kėlinį geriau pradėjo „raudonieji“, kurie spurtavo 10:0 ir susikrovė beveik dviženklį pranašumą (31:23). Vėliau „Oly“ ir toliau spurtavo. Likus 4 minutėms iki antrojo ketvirčio pabaigos aikštelės šeimininkų spurtas išaugo į 22:3, o pranašumas iki 17 taškų (43:26). Per likusią ketvirčio dalį Georgios Bartzoko auklėtiniai išlaikė dviženklį pranašumą ir buvo itin arti išplėštų penktųjų rungtynių (53:37).

Trečiąjį kėlinį „Olympiakos“ pradėjo atkarpa 8:2 ir susikrovė triuškinamą pranašumą (61:39). Per likusį ketvirčio laiką Graikijos klubas ir toliau tolo bei prieš lemiamą ketvirtį turėjo rekordinį 25 taškų pranašumą (72:47).

Shaquielle’as McKissicas ketvirtojo kėlinio pradžioje įsmeigė tritaškį, kuris sukūrė 29 taškų „Olympiakos“ pranašumą (77:48), o likus keturioms minutėms iki mačo pabaigos „Oly“ katalonus triuškino 34 taškų persvara (84:50).

Galiausiai graikai mačą laimėjo 92:58 ir išlygino Eurolygos ketvirtfinalio serijos rezultatą (2:2).

Rezultatyviausiai „Olympiakos“ gretose žaidė Shaquielle'as McKissikas. Amerikietis per 27 minutes aikštelėje pelnė 21 tašką (6/7 dvit., 2/4 trit., 3/3 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius ir mačą baigė su 28 naudingumo balais.

„Barcelona“ ekipoje vienintelis dviženklį taškų skaičių pelnė amerikietis Jabari Parkeris. Puolėjas per 19 minučių aikštelėje pelnė 10 taškų (2/3 dvit., 2/3 trit.) ir atkovojo 2 kamuolius.

„Olympiakos“: Shaquielle'as McKissicas 21, Moustapha Fallas 12 (6/7 dvit., 5 atk. kam., 17 naud. bal.), Nigelas Williamsas-Gossas 11 (1/6 dvit., 3/4 trit., 0/1 baud., 4 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Isaiah Canaanas (1/3 dvit., 3/5 trit., 3 rez. perd.) po 11, Filipas Petruševas 10 (4/8 dvit., 2/2 baud., 5 atk. kam.), Kostas Papanikolaou 9 (3/6 trit., 6 atk. kam.).

„Barcelona“: Jabari Parkeris 10, Janas Vesely 9 (4/6 dvit., 0/1 trit., 1/2 baud., 3 tak. kam.), Tomašas Satoransky (2/4 dvit., 2/2 baud.) ir Jamesas Nnaji (3/3 dvit., 0/2 baud.) po 6, Willy Hernangomezas (1/6 dvit., 3/5 baud., 5 atk. kam.) ir Nicolasas Laprovittola (1/1 dvit., 1/3 trit.) po 5.