Vitorijoje – arti rekordo buvęs T. Sedekerskis ir „Baskonia“ bilietas į atkrintamąsias

Tadas Sedekerskis sužaidė įspūdingą mačą, o Vitorijos „Baskonia“ namuose po sudėtingos kovos įveikė Bolonijos „Virtus“ ir pagriebė paskutinį bilietą į Eurolygos atkrintamąsias.

Tadas Sedekerskis<br> Scanpix/Roko Lukoševičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 19, 2024, 9:00 PM, atnaujinta Apr 19, 2024, 11:45 PM

Baskai namuose 89:77 (21:22, 20:19, 31:16, 17:20) įveikė Luca Banchi treniruojamą „Virtus“. Atkrintamųjų etape baskai susikaus su pirmąją vietą reguliariajame sezone užėmusia Madrido „Real“ ekipa.

T.Sedekerskis sužaidė ypač solidų mačą. Lietuvis jau pirmajame kėlinyje pelnė 11 taškų ir sukaupė 14 naudingumo balų, o mačą baigė su 16 taškų (3/4 dvit., 3/4 trit.) ir 25 naudingumo balais. Puolėjas taip pat pridėjo 7 atkovotus kamuolius ir išprovokavo 4 varžovų pražangas. T.Sedekerskis buvo naudingiausias baskų klubo žaidėjas. Be to, tai buvo antras naudingiausias lietuvio pasirodymas Eurolygos karjeroje.

Naudingesnį už šį susitikimą mačą Tadas sužaidė tik prieš Pirėjo „Olympiakos“, kuomet lapkričio 9 d. pelnė 12 taškų, atkovojo 13 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir sukaupė 27 naudingumo balus.

Įspūdingą pasirodymą surengė taikliarankis Markusas Howardas. Gynėjas per 25 minutes pelnė 28 taškus (1/7 dvit., 8/19 trit., 2/2 baud.) ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Pirmoji mačo dalis – rezultatyvi ir permaininga. Abi komandos kovojo taškas į tašką ir nė vienai ekipai nepavyko susikurti solidaus pranašumo, kuris leistų jaustis saugiai. Didžiausias pranašumas, kuriuo baskai pirmavo yra 5 taškai pirmajame kėlinyje (19:14), o galiausiai pirmoji mačo dalis baigėsi taikiai (41:41).

Trečiojo kėlinio pradžioje baskai spurtavo 12:2 ir pirmąkart šiame mače susikrovė dviženklį pranašumą (53:43). Po to baskai ir toliau bėgo į priekį. Vienu metu trečiajame kėlinyje pirmavo 22:6 ir susikrovė 16 taškų pranašumą (63:47). Galiausiai po trečiojo kėlinio baskai išlaikė 15 taškų pranašumą (72:57).

Ketvirtajame kėlinyje baskai ir toliau išlaikė dviženklį pranašumą ir galop laimėjo mačą laimėjo (89:77).

„Baskonia“: Markusas Howardas 28, Matthew Costello 19 (2/4 dvit., 3/6 trit., 6/6 baud., 5 atk. kam., 23 naud. bal.), Tadas Sedekerskis 16, Nikolaos Rogkavopoulos 9 (2/4 dvit., 1/4 trit., 2/3 baud., 7 atk. kam.), Codi Milleris McIntyre'as 8 (4/8 dvit., 0/2 trit., 0/1 baud., 8 rez. perd., 7 atk. kam,. 4 klaid., 16 naud. bal.).

„Virtus“: Tornikė Šengelija 16 (6/7 dvit., 0/3 trit., 4/6 baud., 7 atk. kam., 4 klaid., 6 išpr. praž., 18 naud. bal.), Danielis Hackettas 13 (1/4 dvit., 3/3 trit., 2/2 baud., 3 atk. kam., 6 išpr. praž., 18 naud. bal.), Isaia Cordinier (5/7 dvit., 0/1 trit., 4 atk. kam., 4 rez. perd., 15 naud. bal.), Iffe Lundbergas (5/6 dvit., 0/4 trit., 2 atk. kam.) ir Marco Belinelli (1/2 dvit., 2/7 trit., 2/2 baud., 3 atk. kam., 5 klaid.) po 10.